Ankieta


wyniki

ZBIÓRKA MAKULATURY

 

Kilka lat temu trzy fantastyczne dziewczyny: Karolina Krzyżańska), Marta Nowak i Karolina Karkut, rozpoczęły w naszej szkole zbiórkę makulatury pod hasłem „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekazywane były na konto Fundacji Gaja. Makulaturę oddajemy do lokalnej fabryki papieru w Czerwonaku. Przez dwa lata przekazaliśmy fundacji Tara 1211zł.
 
Po dwóch latach (2013r.) postanowiliśmy adoptować konkretnego konia ze schroniska Fundacji Tara. Wszyscy uczniowie byli zaproszeni do wyboru konia spośród podopiecznych fundacji. (Niektórzy pytali: „Adoptujemy konia a gdzie będziemy go trzymać? Czy będzie chodził po naszym boisku?”). 
 
Większością głosów wygrał Muminek. Wielu z uczniów ujęła jego smutna historia. Muminek jest młodym koniem,  ale niestety trochę już przeszedł. W Tarze stanął na nogi i z opowiadań wiemy, że to niezły łobuziak. Prowadzący schronisko ustalili, że miesięczny koszt utrzymania konia to 300 zł. My nie jesteśmy w stanie przekazać takiej kwoty. Postanowiliśmy, że miesięcznie wpłacamy 50 zł.
 
Cieszymy się, że jako uczniowie Gimnazjum w Czerwonaku, dokładacie swoją cegiełkę do budowania świata, w którym zwierzę, odwiecznego towarzysza człowieka, traktuje się z należnym mu szacunkiem. O Muminku i Tarze opowiedzcie swoim rodzicom i znajomym. Być może znajdzie się ktoś jeszcze, kto zaadoptuje zwierzaka. Ponieważ w Tarze mamy już „swojego” konia, możemy go odwiedzać.
 
W 2014 czwórka odważnych: Marta Nowak, Sylwia Ratajczak, Jakub Rogalski i Jakub Studziński pojechała do Piskorzyny, do schroniska Fundacji Tara, gdzie mieszka Muminek. Trzy dni w Piskorzynie upłynęły im bardzo roboczo. Karmili zwierzęta, grabili co się dało, porządkowali padok, podlewali tuje, wyrywali chwasty, wysypywali ryż z woreczków i głaskali wszystkie chętne do tego zwierzęta.
Dziękujemy Wam, Waszym rodzicom i dziadkom za całor
oczną zbiórkę makulatury! Pieniądze ze sprzedaży przekazujemy na rzecz Muminka. Mamy nadzieję, że nigdy nie zabraknie mu siana i marchwi!
 
 
  • Zbierajcie makulaturę i przynoście ją w środy i piątki od 7.30 – do 8.00
  • Możecie zajrzeć na www.fundacjatara.info lub znaleźć Tarę na FB.
  • Co miesiąc będą do nas docierały wieści o Muminku. 
 
 Zbiórka makulatury wliczana jest do całorocznego konkursu LANS KLAS:
Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30