Ankieta


wyniki

Ostatni Bal Gimnazjalny...

Atmosfera karnawału udziela się wszystkim, a zwłaszcza osobom młodym, aktywnym i dynamicznym. Do takich zaś niewątpliwie należą nasi tegoroczni absolwenci gimnazjów, stanowiący ostatni rocznik opuszczający tego typu szkołę. Uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwonaku w pełni zasłużyli na określenie „aktywni i dynamiczni” i nikt, kto był świadkiem ich wspaniałej zabawy w restauracji Jaśmin w Owińskach w dniu 4 stycznia, nie powinien żywić wątpliwości w tej kwestii. Jednak balowe szaleństwa poprzedzone zostały kilkoma elementami, których na żadnej uświęconej tradycją uczniowskiej imprezie nie powinno zabraknąć.
 
Otwierający uroczystość polonez został zatańczony z należytą starannością i dostojeństwem. Koszule były nienagannie odprasowane, krawaty zawiązane, a suknie i dodatki idealnie do siebie dopasowane. Na twarzach Rodziców malowała się mieszanina dumy, wzruszenia i niedowierzania, że dzieci wyrosły tak szybko i wyglądają już tak dorośle. Pani Dyrektor promieniała zadowoleniem, widząc pięknie prezentującą się młodzież. Nauczyciele przypominali sobie swoje własne pierwsze bale, być może uświadamiając sobie niewesoły upływ czasu.
 
Kiedy już uczniowie, a przede wszystkim uczennice, zostali obfotografowani z każdej strony, kiedy zjedzono już wytwornie podany obiad, kiedy ciemność za oknami przybrała barwę głębokiej czerni – wtedy dopiero rozpoczęła się wyczekiwana zabawa! Pomysł wręczenia DJ-owi listy pożądanych na imprezie utworów muzycznych okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż dawał możliwość dokładnego wyboru balowych hitów, ulubionych przez najbardziej zainteresowanych - naszych uczniów. Może właśnie dzięki temu atmosfera była znakomita, a parkiet ani przez moment nie świecił pustkami. Tańczono solo, w parach mieszanych i jednolitych (płciowo lub wiekowo), tańczono w grupach i grupkach, kółkach i kółeczkach, w formie węża i pociągu oraz na wszelkie inne sposoby. Szczególnym powodzeniem cieszyły się błyszczące, brokatowe kapelusze, które ich chwilowym właścicielom dodawały jeszcze fantazji i balowego animuszu. I tak pięć godzin minęło w mgnieniu oka, a zabawę udało się przedłużyć jedynie o piętnaście minut. Po rozochoconych imprezowiczów zaczęły podjeżdżać rodzicielskie auta, a restauracja wkrótce opustoszała. W powietrzu unosił się nastrój karnawału z nutą delikatnego smutku. Następnego balu gimnazjalistów nie będzie…
 
 
 
Za tak wspaniale zorganizowaną imprezę szczególne podziękowania należą się:
 
- Rodzicom uczniów klas trzecich, zaangażowanym w przygotowanie balu
 
- Nauczycielkom poloneza, p. Donacie Olszewskiej i p. Agnieszce Fulczyk
 
- Pracownikom hotelu i restauracji Jaśmin w Owińskach;
 
Dziękujemy również wychowawcom klas trzecich oraz wszystkim Gościom, obecnym na uroczystości.

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30