Ankieta


wyniki

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dnia 5 grudnia świętujemy rokrocznie Międzynarodowy Dzień  Wolontariusza. W naszej szkole jego obchody odbyły się w poniedziałek, 10 grudnia. Uczniowie mieli okazję do poznania idei tego święta. Uczestniczyli w prelekcjach przygotowanych przez pracowników Lokalnego Centrum Wolontariatu w Czerwonaku, w spotkaniu z panią Anną Daszkiewicz reprezentującą czerwonacką Policję, w spotkaniu z przedstawicielami Związku Harcerstwa Polskiego w Czerwonaku oraz psychologami ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku. Podczas zajęć uczniowie poznali ideę wolontariatu, cechy wolontariusza oraz dowiedzieli się, w jaki sposób można zostać wolontariuszem. A co najważniejsze mogli się przekonać, że pomoc innym niesie ze sobą wiele radości, przyjemności i satysfakcji. Poza uczestnictwem w wykładach, uczniowie mogli na własnej skórze doświadczyć, jak miłe jest zrobienie czegoś dla drugiego człowieka. Klasy 4 i 5 pakowały upieczone wspólnymi siłami pierniczki w kształcie motyla, które trafiły do Hospicjum Palium w Poznaniu. Uczniowie klas 6 i 7 tworzyli świąteczne kartki dla dzieci ze specjalistycznej zawodowej rodziny zastępczej z Poznania. Natomiast klasy 8 i III gimnazjum wykonywały upominki dla Domu Dziecka w Poznaniu. Widać było, że uczniowie z chęcią włączyli się w działania. Finałem obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza był koncert i pokaz talentów uczniów naszej szkoły, zorganizowany i poprowadzony przez Samorząd Uczniowski. Serdecznie wszystkim gratulujemy odwagi i pięknych występów!                    

 

Agnieszka Fulczyk

Katarzyna Nowaczyk - Motyl

 


Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30