Ankieta


wyniki

Grupa artystycznazaprojektuje i wykona dekoracje na potrzeby Festiwalu, wykona zaproszenia i plakaty promujące Festiwal, wykona obrazy i rzeźby z materiałów ekologicznych i wtórnych na potrzeby Ekotygodnia i Festiwalu.

 

Grupa promocyjno-multimedialnabędzie odpowiedzialna za „wygląd” i „zawartość” strony internetowej projektu. Będzie systematycznie ją rozwijać i uaktualniać o bieżące informacje. Uczniowie będą także pisać artykuły ekologiczne i przyrodnicze w języku polskim lub angielskim oraz informować środki masowego przekazu o projekcie.

 

Grupa przyrodniczo – fotograficzna wykona fotografie makro owadów i roślin Puszczy Zielonka. W oparciu o swoje prace przygotuje wystawę dla mieszkańców Gminy. Grupa ta odwiedzi także lokalne pasieki w celu poszerzenia wiedzy na temat zagrożeń pszczół, roli jaką odgrywają w przyrodzie i życiu człowieka oraz codziennej pracy pszczelarza.

 

Grupa organizacyjna zorganizuje wycieczki do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach i Poznańskiej Spalarni Odpadów, przygotuje relację z wycieczek oraz

przeprowadzi wywiady z pracownikami pod kątem dbałości o ochronę środowiska. Grupa ta zorganizuje akcję sadzenia drzew i sprzątania świata oraz zakupi tabliczki zachęcające do oszczędzania wody i energii elektrycznej i umieści je na terenie szkoły podczas Ekotygodnia

 

Grupa dietetyczno – poczęstunkowanawiąże kontakt z producentami żywności ekologicznej w naszej Gminie, np. rolnikami, wytwórcami serów, sadownikami. Napisze krótkie reportaże ze spotkań lub nakręci filmy. Zaprosi wytwórców żywności na Festiwal podczas którego będzie prowadzić punkt ze zdrowymi, własnoręcznie przygotowanymi posiłkami (np. wyciskane świeżo soki, pasty warzywne, ciasteczka owsiane itp.).

 

Grupa ogrodnicza(zagospodaruje przyszkolny ogródek ekologiczny przyjazny ptakom i owadom. Przygotuje także rabaty kwiatowe i wykona tabliczki gatunkowe z nazwami roślin rosnących wokół szkoły. Podczas Festiwalu uczniowie przeprowadzą akcję „Zamień śmiecie na kwiecie” - każdemu, kto przyniesie odpowiednią ilość makulatury, butelek plastikowych, puszek, baterii, sprzętu elektro, uczniowie będą wręczać sadzonki i cebulki roślin oraz przygotują „bomby kwiatowe”, które umieszczą w zaniedbanych miejscach Gminy.

 

Grupa badawczazbada czystość wody, gleby, powietrza w naszej Gminie, zbada „ślad węglowy” i „ślad wodny” - ile wody zużywamy, nawet o tym nie wiedząc. Grupa ta będzie prowadzić stację meteorologiczną i przygotuje zegar słoneczny, które pozwolą na obserwacje pogodowe w ramach lekcji geografii, fizyki, chemii i biologii. Na podstawie uzyskanych informacji grupa przygotuje prezentację swoich wyników i zamieści ją na stronie internetowej projektu oraz przedstawi podczas Festiwalu.

 

Grupa obliczeniowawykona obliczenia, np. ile wody zużywamy na mycie jednego kubka (codziennie, miesięcznie, rocznie), ile drzew musiałoby rosnąć na naszej planecie, aby wchłonąć średnią roczną emisję CO2, ile samochodów średnio przejeżdża obok naszej szkoły codziennie i ile spalin emitują, ile energii zużywają urządzenia energooszczędne. Uczniowie porównają też zużycie energii żarówek zwykłych i energooszczędnych. Na podstawie uzyskanych informacji grupa przygotuje prezentację swoich wyników i zamieści ją na stronie internetowej projektu oraz przedstawi podczas Festiwalu.

 

Grupa sportowaprzeprowadzi akcję tropienia miejsc najbardziej zaniedbanych na terenie Gminy, wykona dokumentację fotograficzną   i filmową, umieści ją na stronie szkoły i projektu. Ponadto, grupa ta będzie propagować „zielony transport”, np. rower, zorganizuje akcję znakowania rowerów odblaskami podczas Festiwalu, wytyczy ekotrasę rowerową umożliwiającą podziwianie walorów przyrodniczych naszej Gminy, przygotuje ulotki i mapki, które rozda gościom Festiwalu.

 

Grupa dziennikarskaprzygotuje specjalne wydanie gazetki szkolnej EkoGUMiO, odwiedzi zakłady przemysłowe w naszej Gminie i przeprowadzi wywiady z ich pracownikami pod kątem dbałości o ochronę środowiska(spalarnię odpadów, oczyszczalnię ścieków, wytwórnię papieru). Grupa ta przygotuje także serię gier i łamigłówek ekologicznych, które będą rozwiązywane przez wszystkich uczniów podczas Ekotygodnia.


 

Grupa czytelniczabędzie propagować postawy ekologiczne poprzez czytanie odpowiednich książek dzieciom ze szkoły podstawowej i wspólne przygotowanie kalendarza ekologicznego, który otrzyma każda klasa na szkolną gazetkę i który będzie rozdawany gościom podczas Festiwalu. 

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30