Ankieta


wyniki

1.Miłosz Stanisławski 2d,
J.K.R Rowling, Harry Potter i kamień filozoficzny.

Ostatnio zainteresowałem się książkami o tematyce fantastycznej,  dlatego przeczytałem utwór J.K.R Rowling pt. Harry Potter i kamień filozoficzny. 
Książka została napisana ciekawym językiem,  trafiającym zarówno do dzieci, nastolatków, jak i dorosłych.  Opowiada losy trojga przyjaciół Harrego Pottera i młodszych czarodziejów, którzy dopiero uczą się magii. 
Czytelników zainteresują niezwykłe przygody, pierwsze miłości, a także walka dobra ze złem. Bardzo ciekawie są opisane zależności między uczniami i nauczycielami, z niektórych wypowiedzi możemy się pośmiać ( np. z Profesora Dumbledora, który obdarzony był niezwykłym poczuciem humoru). Czytając książkę J.K. Rowling z pewnością przyjdzie się nam wzruszyć np. przy ostatniej scenie  walki głównego bohatera z  Voldemortem - najpotężniejszym z czarodziei . 
Ta książka jest bardzo ciekawa, uczy rozróżniać dobro od zła i  uważam, że warto ją  przeczytać.2.Sebastian Baranowski 2d
W. Shakespeare, Romeo i Julia

Lektura W. Shakespeare pt. Romeo I Julia bardzo mnie zaciekawiła. Dzieło to należy gatunkowo  do tragedii, ale autor nie zastosował  reguł dramatu antycznego, lecz stworzył charakterystyczny dla swego pisarstwa rodzaj dramatu szekspirowskiego. 
Wzruszyła mnie historia Romea i Julii, nieszczęśliwych kochanków, z różnych zwaśnionych ze sobą rodów. Akcja rozwija się dynamicznie, losy zakochanych krzyżują przeciwności losu,  zawiść i brak zrozumienia.  Lektura skłania do refleksji na temat miłości  i ingerencji rodziców w sprawy sercowe. 3.Aleksandra Jaźwiecka 2d
Mały Książę - A.de S.Exupery

Niedawno  miałam przyjemność przeczytać książkę pt. Mały Książę. Autorem, jak i  ilustratorem jest francuski lotnik, pisarz i poeta Antoine de Saint Exupery ( napisał on także List do zakładnika, Nocny lot, Pilot wojenny).
W Małym Księciu  ukazane są dwa światy: dorosłych i małego dziecka. Akcja książki rozpoczyna się od wspomnień  narratora  z okresu dzieciństwa. Utwór jest bardzo oryginalny, ponieważ autor w baśniowy sposób ukazuje nam ważne sprawy, np.  czym jest przyjaźń, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu. Interesujące są ożywienia, uosobienia np. rozmowa Małego Księcia z Różą, Lisem. 
Lektura skłania do  głębokich refleksji na temat przyjaźni, uczuć, świata dorosłych. Czytając książkę znajdziemy także wiele ważnych sentencji, np.: Dobrze się widzi tylko sercem, to co  najważniejsze jest niewidzialne dla oczu. Polecam tę książkę każdemu. 

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30