Ankieta


wyniki

1.Miłosz Stanisławski 2d,
J.K.R Rowling, Harry Potter i kamień filozoficzny.

Ostatnio zainteresowałem się książkami o tematyce fantastycznej,  dlatego przeczytałem utwór J.K.R Rowling pt. Harry Potter i kamień filozoficzny. 
Książka została napisana ciekawym językiem,  trafiającym zarówno do dzieci, nastolatków, jak i dorosłych.  Opowiada losy trojga przyjaciół Harrego Pottera i młodszych czarodziejów, którzy dopiero uczą się magii. 
Czytelników zainteresują niezwykłe przygody, pierwsze miłości, a także walka dobra ze złem. Bardzo ciekawie są opisane zależności między uczniami i nauczycielami, z niektórych wypowiedzi możemy się pośmiać ( np. z Profesora Dumbledora, który obdarzony był niezwykłym poczuciem humoru). Czytając książkę J.K. Rowling z pewnością przyjdzie się nam wzruszyć np. przy ostatniej scenie  walki głównego bohatera z  Voldemortem - najpotężniejszym z czarodziei . 
Ta książka jest bardzo ciekawa, uczy rozróżniać dobro od zła i  uważam, że warto ją  przeczytać.2.Sebastian Baranowski 2d
W. Shakespeare, Romeo i Julia

Lektura W. Shakespeare pt. Romeo I Julia bardzo mnie zaciekawiła. Dzieło to należy gatunkowo  do tragedii, ale autor nie zastosował  reguł dramatu antycznego, lecz stworzył charakterystyczny dla swego pisarstwa rodzaj dramatu szekspirowskiego. 
Wzruszyła mnie historia Romea i Julii, nieszczęśliwych kochanków, z różnych zwaśnionych ze sobą rodów. Akcja rozwija się dynamicznie, losy zakochanych krzyżują przeciwności losu,  zawiść i brak zrozumienia.  Lektura skłania do refleksji na temat miłości  i ingerencji rodziców w sprawy sercowe. 3.Aleksandra Jaźwiecka 2d
Mały Książę - A.de S.Exupery

Niedawno  miałam przyjemność przeczytać książkę pt. Mały Książę. Autorem, jak i  ilustratorem jest francuski lotnik, pisarz i poeta Antoine de Saint Exupery ( napisał on także List do zakładnika, Nocny lot, Pilot wojenny).
W Małym Księciu  ukazane są dwa światy: dorosłych i małego dziecka. Akcja książki rozpoczyna się od wspomnień  narratora  z okresu dzieciństwa. Utwór jest bardzo oryginalny, ponieważ autor w baśniowy sposób ukazuje nam ważne sprawy, np.  czym jest przyjaźń, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu. Interesujące są ożywienia, uosobienia np. rozmowa Małego Księcia z Różą, Lisem. 
Lektura skłania do  głębokich refleksji na temat przyjaźni, uczuć, świata dorosłych. Czytając książkę znajdziemy także wiele ważnych sentencji, np.: Dobrze się widzi tylko sercem, to co  najważniejsze jest niewidzialne dla oczu. Polecam tę książkę każdemu. 

Październik 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5