Ankieta


wyniki

KONKURS NA OWIJKĘ NA PODRĘCZNIK – wrzesień 2017

Nowy rok szkolny zaczęliśmy konkursem na pomysłową, kreatywną owijkę na podręcznik.

Wspólnie z p. Anią Konieczną przyjrzałyśmy się Waszym pracom. Dziękujemy za wszystkie! Każda była inna i miała coś w sobie! Będą nagrody i oceny z plastyki! Niech Wam się dobrze uczy z takich podręczników! A wszyscy wszystkie pozostałe książki oczywiście owijamy.

 

   

 


JAK NIE CZYTAM,  JAK CZYTAM

 

Wspólnie z gimnazjalistkami (Natalią, Hanią i Aurelią) z Owińsk i ich opiekunkami p. Asią i p. Kasią 1 czerwca spędziliśmy bardzo miłe przedpołudnie.
Zaczęliśmy od dyskusji o czytaniu, którą poprowadzili Klaudia, Bogusz i Hugo. Czytacie i potraficie fajnie o tym rozmawiać! Bardzo dziękuję!
Nasi goście z Owińsk opowiedzieli nam w jaki sposób czytają. Przywieźli ze sobą maszynę brajlowską i książki. Zostawili też podziękowanie. Ciągle trwają prace nad ich odczytaniem:) Mamy nadzieję, że okazje do wspólnych spotkań jeszcze się pojawią!
Gwoździem programu było spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim. Tym razem bawiliśmy się w układanie historii. Na pewno świetna szkoła warsztatu dla wszystkich piszących. Tekst, który wspólnie stworzyliśmy pt."Rozróba w Czerwonaku" dostępny na stronie pana Łukasza:
http://www.lukaszwierzbicki.pl/warsztaty/
Wersja w brajlu poniżej.
PS Za słodkości dziękujemy Amelce, Kasi i Patrycji!
 

Photo Photo

Photo Photo

Photo

 


Biblioteka SOSW dla Dzieci Niewidomych i Park Orientacji Przestrzennej

 

29 maja wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 23 z Poznania mieliśmy okazję gościć w bibliotece szkolnej ośrodka w Owińskach. Pani Kasia opowiedziała nam o tym, w jaki sposób uczniowie korzystają z zasobów biblioteki. Obejrzeliśmy książki w brajlu, a nawet poznaliśmy program, który w magiczny sposób zamienia tekst napisany w języku polskim w tekst brajlowski.
Potem zwiedziliśmy z przewodnikiem Park Orientacji Przestrzennej. Kto tam jeszcze nie był, to polecamy. Jest otwarty dla zwiedzających (trzeba sprawdzić godziny).
Ta fioletowa roślinka na zdjęciu to firletka smółka - bardzo ciekawa roślina - ma lepką łodygę, by bronić się przed szkodnikami.
Najwięcej emocji wśród naszych dziewczyn wzbudziły zwierzaki:)
Weronice dziękuję za zdjęcia!
Photo Photo
Photo Photo
Photo Photo
 

 


XVIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Mól książkowy" – 25.05.2017

 
Dziewczyny, które zdecydowały się pojechać do Murowanej Gośliny, miały do przeczytania 12 książek. Były wśród nich m.in.: "Chłopiec z latawcem", "Dawca", "Sekretne życie pszczół", "Samotni.pl", "Tygrys i Róża". Gościem konkursu była w tym roku pani Anna Łacina, autorka "Nieba nad pustynią". Opowiedziała nam o swojej pracy, twórczości, życiu. Polecamy jej książki! Tym bardziej, że akcja najnowszej „Zadzwoń! Kocham cię!”  rozgrywa się w Koziegłowach (ukaże się w sierpniu) .
Piękne dzięki za organizację konkursu (XVIII, więc był tort) i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok! 
 
 
 
 

Nowości w bibliotece

 

 

 

 


Niech zabrzmi róg...

 

I zabrzmiał. Nawet kilka. 28. marca klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu, którego głównym bohaterem był róg, inaczej waltornia (niem. Waldhorn). Mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć rogi rożnej wielkości: od malutkiego myśliwskiego po ogromny pasterski. Dowiedzieliśmy się m.in. skąd w waltorni woda, co to są wentyle i dlaczego w logo poczty znajduje się róg. Wysłuchaliśmy też kilku utworów na waltornię z towarzyszeniem instrumentów klawiszowych. 

 

 


Koń to przyjaciel

 

Fundacja Tara, która opiekuje się naszym Muminkiem, ratuje konie z targu w Skaryszewie.

Włączyliśmy się też w tę akcję. Pomysłodawcą i motorem naszych szkolnych działań była Hania Śmigielska z kl. 1 a. Zorganizowaliśmy pchli targ w bibliotece i kiermasze śniadaniowe. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli!

 

 

 


Goślińskie Chabry” w Czerwonaku

W styczniu klasy pierwsze uczestniczyły w koncercie „Goślińskich Chabrów”, zespołu wokalnego z Murowanej Gośliny pod kierownictwem pana Marcina Matuszewskiego. Mieliśmy możliwość zapoznać się z repertuarem zespołu, który zdobywa wysokie nagrody na konkursach lokalnych i ogólnopolskich.

Klasy trzecie w lutym rozwijały muzyczną wyobraźnię pod okiem poznańskich muzyków. Układaliśmy scenariusz musicalu. Pojawiła się w nim czarna postać, tajemniczy brat z Łodzi i złoty pociąg.

 

 

 

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4