Ankieta


wyniki

XIX  Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Mól książkowy”  - 22.05.2018

„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” [W. Szymborska]
 
W konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową im. K. Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie wzięły udział dwie uczennice z kl. 2: Magdalena Kozłowska i Anna Sznajder.
 
Gościem specjalnym była pani Joanna Jagiełło – autorka „Tiramisu z truskawkami”, jednej spośród 12 konkursowych  pozycji.
 
Był to bardzo miło spędzony czas!
 
    
 

"Tak mało ludzi czyni prawdziwe dobro w życiu"

 

Szkolny Konkurs Czytelniczy po przygodach z przekładaniem terminu wreszcie się odbył. 
Przedmiotem naszego zainteresowania był "Złodziej pioruna". Bycie synem greckiego boga nie jest sprawą prostą, niesie jednak ze sobą wiele niesamowitych przygód, o czym przekonali się czytelnicy przygód Persy`ego. 
To był sympatycznie spędzony czas! (W kolorze niebieskim:))

 

 


PROMOCJA KSIĄŻKI – 21 MARCA 2018

Tradycyjnie Dzień Wiosnaka łączy się z Promocją książki przygotowywaną przez każdą klasę. W tym roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wybrana pozycja miała traktować o wydarzeniu historycznym bądź ważnej postaci w historii Polski. Po raz pierwszy można było odwołać się do wierszy i były klasy, które poszły tym tropem. Wszystkie prezentacje zasługują na uznanie! Gratulacje dla tych, którzy zaangażowali się w przygotowania!

 

 


KONKURS NA OWIJKĘ NA PODRĘCZNIK – wrzesień 2017

Nowy rok szkolny zaczęliśmy konkursem na pomysłową, kreatywną owijkę na podręcznik.

Wspólnie z p. Anią Konieczną przyjrzałyśmy się Waszym pracom. Dziękujemy za wszystkie! Każda była inna i miała coś w sobie! Będą nagrody i oceny z plastyki! Niech Wam się dobrze uczy z takich podręczników! A wszyscy wszystkie pozostałe książki oczywiście owijamy.

 

   

 


JAK NIE CZYTAM,  JAK CZYTAM

 

Wspólnie z gimnazjalistkami (Natalią, Hanią i Aurelią) z Owińsk i ich opiekunkami p. Asią i p. Kasią 1 czerwca spędziliśmy bardzo miłe przedpołudnie.
Zaczęliśmy od dyskusji o czytaniu, którą poprowadzili Klaudia, Bogusz i Hugo. Czytacie i potraficie fajnie o tym rozmawiać! Bardzo dziękuję!
Nasi goście z Owińsk opowiedzieli nam w jaki sposób czytają. Przywieźli ze sobą maszynę brajlowską i książki. Zostawili też podziękowanie. Ciągle trwają prace nad ich odczytaniem:) Mamy nadzieję, że okazje do wspólnych spotkań jeszcze się pojawią!
Gwoździem programu było spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim. Tym razem bawiliśmy się w układanie historii. Na pewno świetna szkoła warsztatu dla wszystkich piszących. Tekst, który wspólnie stworzyliśmy pt."Rozróba w Czerwonaku" dostępny na stronie pana Łukasza:
http://www.lukaszwierzbicki.pl/warsztaty/
Wersja w brajlu poniżej.
PS Za słodkości dziękujemy Amelce, Kasi i Patrycji!
 

Photo Photo

Photo Photo

Photo

 


Biblioteka SOSW dla Dzieci Niewidomych i Park Orientacji Przestrzennej

 

29 maja wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 23 z Poznania mieliśmy okazję gościć w bibliotece szkolnej ośrodka w Owińskach. Pani Kasia opowiedziała nam o tym, w jaki sposób uczniowie korzystają z zasobów biblioteki. Obejrzeliśmy książki w brajlu, a nawet poznaliśmy program, który w magiczny sposób zamienia tekst napisany w języku polskim w tekst brajlowski.
Potem zwiedziliśmy z przewodnikiem Park Orientacji Przestrzennej. Kto tam jeszcze nie był, to polecamy. Jest otwarty dla zwiedzających (trzeba sprawdzić godziny).
Ta fioletowa roślinka na zdjęciu to firletka smółka - bardzo ciekawa roślina - ma lepką łodygę, by bronić się przed szkodnikami.
Najwięcej emocji wśród naszych dziewczyn wzbudziły zwierzaki:)
Weronice dziękuję za zdjęcia!
Photo Photo
Photo Photo
Photo Photo
 

 


XVIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Mól książkowy" – 25.05.2017

 
Dziewczyny, które zdecydowały się pojechać do Murowanej Gośliny, miały do przeczytania 12 książek. Były wśród nich m.in.: "Chłopiec z latawcem", "Dawca", "Sekretne życie pszczół", "Samotni.pl", "Tygrys i Róża". Gościem konkursu była w tym roku pani Anna Łacina, autorka "Nieba nad pustynią". Opowiedziała nam o swojej pracy, twórczości, życiu. Polecamy jej książki! Tym bardziej, że akcja najnowszej „Zadzwoń! Kocham cię!”  rozgrywa się w Koziegłowach (ukaże się w sierpniu) .
Piękne dzięki za organizację konkursu (XVIII, więc był tort) i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok! 
 
 
 
 

Nowości w bibliotece

 

 

 

 


Niech zabrzmi róg...

 

I zabrzmiał. Nawet kilka. 28. marca klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu, którego głównym bohaterem był róg, inaczej waltornia (niem. Waldhorn). Mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć rogi rożnej wielkości: od malutkiego myśliwskiego po ogromny pasterski. Dowiedzieliśmy się m.in. skąd w waltorni woda, co to są wentyle i dlaczego w logo poczty znajduje się róg. Wysłuchaliśmy też kilku utworów na waltornię z towarzyszeniem instrumentów klawiszowych. 

 

 


Koń to przyjaciel

 

Fundacja Tara, która opiekuje się naszym Muminkiem, ratuje konie z targu w Skaryszewie.

Włączyliśmy się też w tę akcję. Pomysłodawcą i motorem naszych szkolnych działań była Hania Śmigielska z kl. 1 a. Zorganizowaliśmy pchli targ w bibliotece i kiermasze śniadaniowe. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli!

 

 

 


Goślińskie Chabry” w Czerwonaku

W styczniu klasy pierwsze uczestniczyły w koncercie „Goślińskich Chabrów”, zespołu wokalnego z Murowanej Gośliny pod kierownictwem pana Marcina Matuszewskiego. Mieliśmy możliwość zapoznać się z repertuarem zespołu, który zdobywa wysokie nagrody na konkursach lokalnych i ogólnopolskich.

Klasy trzecie w lutym rozwijały muzyczną wyobraźnię pod okiem poznańskich muzyków. Układaliśmy scenariusz musicalu. Pojawiła się w nim czarna postać, tajemniczy brat z Łodzi i złoty pociąg.

 

 

 

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30