Ankieta


wyniki

GUMIO

GAZETKA UCZNIÓW MADRYCH I ODPOWIEDZIALNYCH


 

 

Z nowym rokiem szkolnym 2004/2005 w naszym gimnazjum rozpoczęły  się  prace nad przygotowaniem szkolnej gazetki. Pomysł  spotkał się z dużym zainteresowaniem. Spośród społeczności uczniowskiej wybraliśmy zespól redakcyjny, osoby na stale współpracujące z gazetką oraz redaktora naczelnego.

 

Wszyscy uczniowie już od września  zastanawiali  się nad tytułem. Swoje propozycje, napisane na kartkach, wrzucali do specjalnie do tego celu przygotowanej skrzynki. Z kilkudziesięciu tytułów,  zaproponowanych przez uczniów naszej szkoły, ostatecznie wybrano pięć. Najlepsza okazała się   propozycja uczennicy klasy IIA Moniki Panfil - Gazetka Uczniów Mądrych i Odpowiedzialnych, czyli "Gumio".
Kolejnym etapem prac  był  konkurs na logo. Tutaj znowu wszystko zależało od  uczniów. Każdy  przygotował  swój projekt, by ostatecznie w Szkolnym Konkursie Plastycznym wyłonić najciekawszy pomysł. Wygrał  uczeń  z klasy III B.- Piotr Wałek.

 

W końcu, po wielu tygodniach oczekiwania, otrzymaliśmy pierwszy nr GUMiO. 23 listopada 2004 r. w sali sesyjnej nastąpiło  uroczyste rozdanie pierwszego numeru gazetki, oficjalnie przedstawienie zespołu redakcyjnego oraz wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów na tytuł i logo gazetki.

 

Od tego czasu gazetka wydawana jest regularnie - co trzy miesiące. Wszyscy uczniowie Gimnazjum w Czerwonaku czytają  ją  bardzo chętnie, ponieważ  nawiązuje do najważniejszych  wydarzeń  z życia szkoły, zawiera ważne dla nas informacje, liczne przemyślenia, a także dostarcza nam niezbędnej rozrywki.

 

Uważamy, że tego typu gazetka jest niezbędna w każdej szkole. Spełnia ona swoja funkcje zarówno pod względem informacyjnym jak i rozrywkowym. Pozwala także   rozwijać uczniom ich talenty i ambicje poprzez pisanie artykułów, wierszy oraz innych tekstów. Dlatego bardzo się  cieszymy, że powstała ona w naszym gimnazjum.

 
 
 
 

 

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30